Главная    Карта сайта    Написать письмо
Ru   En
Фотогалерея
Смотреть фото
Интернет-ресурсы
Погода на rp5.ru
Главная  >  Урожай 2012
Урожай 2012

 Аб выніках раённых спаборніцтваў сярод сельскагаспадарчых арганізацый, асобных работнікаў, якія дасягнулі лепшых вынікаў у развіцці аграпрамысловага комплексу ў 2012 годзе


Рашэнне Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта № 767 ад 12 лістапада 2012 г. (утрымкі)
 

2. Прызнаць пераможцамі раённага спаборніцтва сярод сельскагаспадарчых арганізацый, асобных работнікаў, якія дасягнулі лепшых вынікаў у развіцці земляробства ў 2012 годзе:
 2.1. па вытворчасці зерня:
 1 месца – адкрытае акцыянернае таварыства (далей – ААТ) “Прыазёрны мір” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 20 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – камунальнае ўнітарнае сельскагаспадарчае прадпрыемства (далей – КУСГП) “Сіроцінскі” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 10 базавых велічынь;
 3 месца – камунальнае ўнітарнае вытворчае прадпрыемства (далей – КУВП) “Шумілінскі райаграсэрвіс” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь;
2.2. па вытворчасці бульбы:
 сялянскую фермерскую гаспадарку Сямёнава Юрыя Віктаравіча “Раднік” (далей – СФГ “Раднік”) з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 10 базавых велічынь і ўзнагароджваннем  Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
2.3. па вытворчасці кармоў:
 1 месца – ААТ “Прыдзвінскі” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 20 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – ААТ “Ляжні” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 10 базавых велічынь;
 3 месца – ААТ “АграБаравінка” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 8 базавых велічынь.
 2.5. па вытворчасці насення шматгадовых траў:
 1 месца – КУСГП “Сіроцінскі” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2.8. за дасягненне высокіх паказчыкаў па намалоце зерня:
 1 месца – экіпаж у складзе старшага камбайнера Гоманава Сяргея Уладзіміравіча і камбайнера Якаўлева Генадзя Аляксандравіча КУВП “Шумілінскі райаграсэрвіс” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь старшаму камбайнеру і 4 базавых велічынь камбайнеру і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – экіпаж у складзе старшага камбайнера Карнілава Мікалая Фёдаравіча і камбайнера Тарасенкі Арцёма Сяргеевіча ААТ “Прыазёрны мір” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 4 базавых велічынь старшаму камбайнеру і 3 базавых велічынь камбайнеру;
 3 месца – экіпаж у складзе старшага камбайнера Броўкіна Яўгена Леанідавіча і камбайнера Аляксеенкі Васіля Мікалаевіча КУВП “Шумілінскі райаграсэрвіс” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь старшаму камбайнеру і 2 базавых велічынь камбайнеру;
2.9. за дасягненне высокіх паказчыкаў сярод вадзіцеляў, занятых на адвозцы зерня:
 1 месца – Галавача Леаніда Аляксандравіча КУВП “Шумілінскі райаграсэрвіс” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 4 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – Пляшкова Віктара Лявонавіча ААТ “Прыдзвінскі” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
 3 месца – Шармуху Сяргея Анатольевіча ААТ “Прыазёрны мір” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 2 базавых велічынь;
2.10. за дасягненне высокіх паказчыкаў сярод механізатараў, занятых на церабленні льну:
 1 месца – Ліцвіна Ігара Сяргеевіча ААТ  “Шумілінскі льнозавод” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 4 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
2.11. за дасягненне высокіх паказчыкаў сярод механізатараў, занятых на касьбе траў на навясных касілках:
 1 месца – Броўкіна Яўгена Леанідавіча КУВП “Шумілінскі райаграсэрвіс” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – Пятрова Віктара Уладзіміравіча КУСП “Мішневічы” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
2.12. за дасягненне высокіх паказчыкаў сярод механізатараў, занятых на падборы і здрабненні зялёнай масы па марках сельскагаспадарчых машын:
 на “Ягуары 850”, КВК-800:
 1 месца – Нікіценку Аляксею Аляксандравічу КУСГП “Сіроцінскі”з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – Мазанкова Уладзіміра Аляксандравіча ААТ “Лаўжанскае” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
на КЗР-10, КГ-6 “Палессе”:
 1 месца – Баранава Мікалая Францавіча КУСГП “Ульскі” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – Мацюшкова Віктара Эрнставіча ААТ “Прыазёрны мір” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
2.13. за дасягненне высокіх паказчыкаў сярод механізатараў, занятых на прасаванні сена і саломы:
 1 месца – Толсцікава Міхаіла Іванавіча, механізатара ААТ “Лаўжанскае”, з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
2.14. за дасягненне высокіх паказчыкаў сярод механізатараў, занятых на сяўбе зерневых і іншых культур:
 1 месца – Палаўкова Пятра Васільевіча КУВП “Шумілінскі райаграсэрвіс” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – Шарыкава Сцяпана Уладзіміравіча КУСГП “Сіроцінскі” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 4 базавых велічынь;
 3 месца – Ахрэмчыка Міхаіла Іванавіча КУСП “Мішневічы” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
 3. Прызнаць пераможцамі раённага спаборніцтва сярод сельскагаспадарчых арганізацый, работнікаў масавых прафесій, якія дасягнулі лепшых вынікаў у вытворчасці жывёлагадоўчай прадукцыі ў 2012 годзе:
 3.1. па вытворчасці і продажу малака:
 1 месца – ААТ “АграБаравінка” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 20 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – ААТ “Ляжні” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 10 базавых велічынь;
 3 месца – ААТ “Прыазёрны мір” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь;
 3.3. па ўзнаўленні статку прызнаць пераможцам ААТ “АграБаравінка” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 10 базавых велічынь;
3.4. па рамонце і добраўпарадкаванні жывёлагадоўчых памяшканняў:

 1 месца – ААТ “Ляжні” з выплатай грашовага ўзнагароджвання ў памеры 10 базавых велічынь;
3.5. сярод калектываў малочнатаварных фермаў:
 калектыў фермы Рашэтнікі ААТ “Лаўжанскае” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 10 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
3.6. сярод аператараў машыннага даення:
 1 месца – Бандарэнка Алену Валер’еўну ААТ “Лаўжанскае” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – Быкаву Лену Васільеўну ААТ “АграБаравінка” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 4 базавых велічынь;
 3 месца – Ткачову Ірыну Мікалаеўну КУВП “Шумілінскі райаграсэрвіс” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
3.7. сярод аператараў па гадоўлі і адкорме буйной рагатай жывёлы:
 1 месца – Казадаева Міхаіла Леанідавіча ААТ “Лаўжанскае” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 4 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – Кавалёву Ніну Уладзіміраўну КУСГП “Сіроцінскі” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
 3 месца – Балботкіну Наталлю Анатольеўну ААТ “АграБаравінка” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 2 базавых велічынь;
3.8. сярод аператараў па гадоўлі і адкорме свіней:
 1 месца – Васілеўскую Маргарыту Уладзіміраўну адасобленага падраздзялення ААТ “Віцебскі КХП” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 4 базавых велічынь;
3.9. сярод аператараў па догляду за свінаматкамі і атрыманні парасят:
 1 месца – Дмухоўскую Любоў Леанідаўну адасобленага падраздзялення ААТ “Віцебскі КХП” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 4 базавых велічынь;
3.10. сярод аператараў па вырошчванні мяса птушкі:
 1 месца – Нікіценка Галіну Уладзіміраўну адасобленага падраздзялення СТАА “Вітконпрадукт” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
3.11. сярод тэхнікаў-асемянатараў:
 1 месца – Калдунова Сяргея Мікалаевіча ААТ “АграБаравінка” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь і ўзнагароджваннем Ганаровай граматай Шумілінскага раённага выканаўчага камітэта;
 2 месца – Марозава Мікалая Валянцінавіча РУП па племянной справе і штучнаму асемяненню сельскагаспадарчай жывёлы “Шумілінская райплемстанцыя” з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 2 базавых велічынь;
4. Прызнаць пераможцамі раённага спаборніцтва сярод кіраўнікоў і галоўных спецыялістаў сельскагаспадарчых арганізацый:
 сярод кіраўнікоў – дырэктара ААТ “Прыазёрны мір” Юхнаўца Васіля Васільевіча з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 5 базавых велічынь;
 сярод галоўных аграномаў – галоўнага агранома СФГ “Раднік” Прыгун Людмілу Мітрафанаўну з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
 сярод галоўных інжынераў – галоўнага інжынера ААТ “Прыдзвінскі” Каваленку Леаніда Леанідавіча з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
 сярод галоўных заатэхнікаў – галоўнага заатэхніка ААТ “АграБаравінка” Пяшко Алену Пятроўну з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
 сярод галоўных ветурачоў – галоўнага ветурача КУСП “Мішневічы” Каніну Таццяну Аляксандраўну з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
 сярод галоўных бухгалтараў – галоўнага бухгалтара КУСП “Мішневічы”  Пракоф’еву Вольгу Аркадзьеўну з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь;
 сярод галоўных эканамістаў – галоўнага эканаміста ААТ “Лаўжанскае” Рыбчанка Наталлю Анатольеўну з выплатай грашовага ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь.
5. Прызнаць пераможцамі сярод арганізацый Віцебскай вобласці і Шумілінскага раёна, іх работнікаў, вучняў, якія ўнеслі найбольшы ўклад у развіццё аграпрамысловага комплексу, а таксама арганізацый перапрацоўчай прамысловасці і іх работнікаў:
 5.1. сярод работнікаў арганізацый Віцебскай вобласці:
 1 месца – Арэшчанку Міхаіла Фёдаравіча з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь (ПП «Віцебскдругчэрмет»);
 2 месца – Сінякова Яўгена Мікалаевіча з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 2 базавых велічынь (ПП «Віцебскдругчэрмет»);
 3 месца – Яцына Аляксея Леанідавіча з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 1 базавай велічыні (ААТ «Віцебскгандальбуд»);
5.2. сярод навучэнцаў устаноў адукацый Віцебскай вобласці:
 1 месца – Кавалеўскага Дзмітрыя Аляксандравіча з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь (УА «Віцебскі дзяржаўны політэхнічны ліцэй»);
 2 месца – Сапега Вольгу Аляксандраўну з уручэннем Падзячнага ліста і узнагароджання ў памеры 2 базавых велічынь (Ліцэй № 4 лёгкай прамысловасці);
 3 месца – Куцько Алега Уладзіміравіча з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 1 базавай велічыні (УА «Віцебскі станкаінструментальны каледж»);
5.3 сярод работнікаў арганізацый Шумілінскага раёна:
 1 месца – Данчанку Аляксандра Мікалаевіча з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь (УП ЖКГ Шумілінскага раёна);
5.4 сярод вучняў устаноў адукацыі Шумілінскага раёна:
 1 месца – Якушава Сяргея Савельевіча з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 3 базавых велічынь(Мішкавіцкая СШ);
 2 месца – Гусакову Елізавету Аляксандраўну з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 2 базавых велічынь (СШ № 2);
 3 месца – Арлова Улада Андрэевіча з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 1 базавай велічыні (Мікіціхінская СШ);
5.5. сярод работнікаў вытворчага цэха г. п. Шуміліна ААТ «Малако» г. Віцебск:
 1 месца – Шкеля Віктара Аркадзьевіча з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 2 базавых велічынь;
5.6. сярод работнікаў Шумілінскага вытворчага ўчастка ААТ “Полацкі КХП”:
 1 месца – Някрасаву Вольгу Мікалаеўну з уручэннем Падзячнага ліста і ўзнагароджання ў памеры 2 базавых велічынь;
5.7. сярод арганізацый, якія аказалі найбольшую дапамогу ААТ “Шумілінскі льнозавод” па ўборцы льну: КВУП “Обальскі керамічны завод” (дырэктар Манак П. І.), аддзел адукацыі (начальнік Спірыдонаў П. У.), аддзел культуры (Мацвяйчук А. Ф.) з уручэннем узнагароджанняў ў памеры па 3 базавыя велічыні за кошт сродкаў ААТ “Шумілінскі льнозавод”.
6. Па прадстаўленні сельскагаспадарчых арганізацый за добрасумленную работу і высокі ўклад у развіццё сельскай гаспадаркі ўзнагародзіць лепшых працаўнікоў вёскі з уручэннем Падзячных пісьмаў:
 Пясецкага Сяргея Леанідавіча ААТ “Прыазёрны мір”;
 Скрыпкіна Аляксандра Андрэевіча ААТ “Лаўжанскае”;
 Кралько Аляксандра Уладзіміравіча КУСГП “Ульскі”;
 Шытава Ігара Леанідавіча КУВП “Шумілінскі райаграсэрвіс”;
 Аўчыннікава Юрыя Анатольевіча ААТ «Прыдзвінскі».
 Старшыня раённага выканаўчага камітэта У. П. Куранны.


 

 ЖНИВО 2012 

Першы тысячнік - Гоманаў С.У. з КУПП "Шумілінскі райаграсервіс".

Фота і відэа факты віншавання знагоды тысячнага намалоту зерня.

 
















                                                                                    

 

У віншаванні тысячніка Мікалая Карнілава з АТТ "Прыазёрны мір", прыняў удзел старшыня райвыканкама В.П. Куранны

Фота і відэа факты з нагоды тысячнага намалоту зерня.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лідары на жніве. Механізатары ААТ "Лаўжанскае". 
 
   














 

 

 

                                        

 

        

 

 

Раёныя Зажынкі ў «Прыдзвінскім».
 Адкрыў свята першы намеснік старшыні райвыканкама В. В. Родзіч. Сноп новага ўраджаю ўручылі кіраўніку гаспадаркі У. І. Дзятлаву. Камбайнеры атрымалі падарункі ад райкама прафсаюза работнікаў АПК. Святар Уладзімір блаславіў пачатак жніва і пажадаў важкага каравая. Прапануем фотафакты.

























































 

 

 


 

Rating All.BY